Reklama
aplikuj.pl

Oppo A57 w kolejnej odsłonie. Tym razem bez łączności 5G

Producenci smartfonów lubią wypuszczać swoje budżetowce w dwóch wariantach, różniących się np. oferowaną łącznością. Ta zmiana niesie ze sobą również wymianę układu na tańszy, by jeszcze bardziej obniżyć cenę lub zaoferować jakieś dodatkowe opcje bez podbijania kosztów. Jak jest w przypadku Oppo A57 4G?

Między Oppo A57 5G a 4G różnic jest kilka

Oczywiście największa zmiana dotyczy układu, bo zamiast Dimensity 810 mamy tutaj Helio G35 w konfiguracji pamięci 3/64 GB, czyli mniej niż w wariancie z 5G. Jest jednak opcja rozszerzenia pamięci RAM do 4GB, a także slot na kartę microSD do 1TB. Tracąc łączność 5G, Oppo A57 zyskał baterię o pojemności 5000 mAh, którą naładujemy już nie z mocą 10 W a 33W, co jest naprawdę miłą zmianą.

Niestety nowy wariant nie przynosi samych ulepszeń, bo producent zmniejszył częstotliwość odświeżania 6,56-calowego ekranu LCD z 90 Hz do 60 Hz. Rozdzielczość HD+ pozostała bez zmian. Oprócz tego do dyspozycji dostajemy aparat do selfie 8 Mpix, podwójną konfigurację z tyłu (13 Mpix + 2 Mpix), gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i stopień ochrony IP54.

Wyglądowo za dużych różnic nie ma, te ograniczają się do niewielkich zmian w obrębie wyspy aparatów. Smartfon działa pod kontrolą Androida 12 z nakładką ColorOS 12.1.