Reklama
aplikuj.pl

Nowy składany Oppo Find N2 ma być najlżejszym urządzeniem tego typu

OPPO Find N

Mówi się, że już w grudniu Oppo zaprezentuje swój kolejny składany smartfon – Find N2. Urządzenie otrzyma wiele ulepszeń, a przy tym znacznie straci na wadze.

W ostatnich dniach dowiadujemy się coraz więcej o składanym Oppo Find N2, którego premiery spodziewamy się jeszcze w tym roku. Na razie wiadomo, że napędzi go układ Snapdragon 8+ Gen 1, a także że będzie mógł pochwalić się naprawdę potężną konfiguracją aparatów – 50-megapikselowym aparatem głównym, obiektywem ultraszerokokątnym 48 Mpix i teleobiektywem 32 Mpix. Nawiasem mówiąc, taki sam zestaw ma się znaleźć na pokładzie nadchodzącego OnePlus 11.

Teraz dowiedzieliśmy się kolejnej interesującej rzeczy. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Oppo znacznie odchudzi swój nowy smartfon. Ma on ważyć poniżej 240 gramów, czyli o 15% mniej niż poprzednik. Jednocześnie ma być też lżejszy od konkurencji (jak Samsung Galaxy Z Fold4 , Hauwei Mate X2 , Xiaomi Mix Fold 2 czy vivo X Fold+). Oczywiście należy pamiętać, że mówimy tutaj tylko o modelach o konstrukcji typu Fold, więc tych składanych „jak książka”.

Chociaż, jeśli spojrzeć też na klasyczne modele, to wagowo Oppo Find N2 pobije nawet iPhone’a 13 Pro Max i iPhone’a 14 Pro Max. Warto jednak zastanowić się, jakim kosztem producent osiągnął niższą wagę. Czy to zastosowanie ulepszonych materiałów, czy może zmniejszenie pojemności baterii, czy wprowadzenie jakichś innych ograniczeń sprawiło, że telefon został znacznie odchudzony? Trudno powiedzieć i zapewne, by poznać odpowiedź na to pytanie, będziemy musieli poczekać aż do jego oficjalnej premiery.