WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oppo Find X2 ze 120 Hz ekranem gotowy na premierę

Już pod koniec lutego Oppo zaprezentuje nowe wcielenie swojego flagowego smartfonu Find X2, który pojawi się w dwóch wariantach. Poznaliśmy ich specyfikację oraz kilka ciekawostek dotyczących urządzenia.

Oppo Find X był nietypowy, ale źle go wspominam

Oppo Find X

Oppo Find X to smartfon, który najwięcej osób pamięta ze względu na chowany aparat. Aby zrobić zdjęcie trzeba było rozsunąć obudowę, trochę jak w sliderach sprzed lat. Mi jednak smartfon zapadł w pamięci ze względu na bardzo słabo wykonaną obudowę. Szczególnie w jej wnętrzu. Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś mógłby zrobić flagowca z plastikowym korpusem.

Oppo Find X2 ekran 120 Hz

Tym razem to nie slider, a ekran ma zachwycać w Oppo Find X2

Oppo Find X2 ekran 2K

Te czasy jednak minęły i Oppo Find X2 zapowiada się o wiele solidniej, ale również bardzo ciekawie. Głównie za sprawą ekranu. Odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz może nie jest już dzisiaj wyczynem, ale to nadal rzadkość. Do tego dostaniemy potężną rozdzielczość 1440 x 3168 pikseli. To oczywiście może być zabójcze dla akumulatora, ale w Ustawieniach smartfonu będzie dostępna opcja zmniejszenia rozdzielczości do FullHD+. Również odświeżanie obrazu będzie można zredukować do 60 Hz. A na deser dostaniemy możliwość automatycznego poprawiania kolorów SDR do HDR.

Oppo Find X2 zadebiutuje 22 lutego

Jeśli chodzi o pozostałą część specyfikacji, to na razie w większości pozostaje ona tajemnicą. Wiadomo, że Find X2 jak na flagowca przystało zaoferuje układ Qualcomm Snapdragon 865 oraz ekstremalnie szybkie, wręcz laptopowe ładowanie o mocy 65W.

Premiera Oppo Find X2 odbędzie się 22 lutego, tuż przed targami Mobile World Congress. Sam smartfon na pewno uda mi się upolować na stoisku firmy podczas samych targów, więc już teraz zapraszam na relację.