Reklama

OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition to pierwszy smartfon z Dimensity 9000

OPPO Find X5 Pro

Podczas prezentacji serii Find X5, OPPO pokazało nam też wersję modelu Pro, napędzanego nie Snapdragonem 8 Gen 1, a Dimensity 9000, czyli najnowszym flagowym układem MediaTek. OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition jest więc pierwszym smartfonem na świecie, który sięgnął po ten chipset.

OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition nie dla wszystkich. Niestety

Seria Find X5 z pewnością nikogo nie rozczarowała, bo przedstawione przez OPPO smartfony nie tylko prezentują się świetnie, ale również mają naprawdę świetną specyfikację. Oczywiście jak wypadną w praktyce jeszcze nie wiemy, bo na pierwsze niezależne testy musimy jeszcze poczekać. Przy okazji premiery OPPO pokazało jeszcze jeden, specjalny wariant modelu Pro. Dlaczego specjalny? Bo zamiast najnowszego układu Qualcomma wyposażono go w Dimensity 9000. Niestety, ta wersja zarezerwowana jest tylko dla Chin, a szkoda, bo testy wykazały, że flagowy chipset MediaTek jest w wielu aspektach lepszy niż Snapdragon 8 Gen 1. Pozostaje nam tylko żałować, że producent nie zdecydował się na wdrożenie go na światowy rynek.

W wariancie OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition dokonano kilku zmian względem standardowego modelu Pro. Specyfikacja ekranu, pojemność baterii czy ładowanie pozostały niezmienne. Różnica sprowadza się jednak do braku układu MariSilicon X, 5-osiowego OIS i kalibracji kolorów Hasselblad. Oznacza to w teorii gorsze możliwości fotograficzne względem standardowego Find X5 Pro, choć w praktyce może okazać się zupełnie inaczej i różnica nie będzie aż tak odczuwalna.