Reklama
aplikuj.pl

W jaki sposób OPPO Find X5 Pro może zagwarantować aż tak długą żywotność baterii?

OPPO Find X5 Pro

Ogłoszony w ubiegłym miesiącu OPPO Find X5 Pro przyniósł ze sobą wiele innowacji i nowych funkcji. Jedna z nich jest szczególnie interesująca, bo chodzi o żywotność baterii, która wynosi aż 1600 cykli ładowania. Jest to dwa razy więcej niż wynosi standard w branży. Jak OPPO udało się to osiągnąć?

Choć premierę Find X5 Pro mamy już za sobą, producent nie przestaje zachwalać tego telefonu, zdradzając przy okazji ciekawostki dotyczące jego budowy i funkcji. Tym razem przybliżono nam kwestię żywotności baterii. Dowiedzieliśmy się, że wykorzystano tutaj coś, co OPPO nazwało Battery Health Engine, obejmujące dwie kluczowe technologie – inteligentny algorytm kondycji akumulatora i technologię leczenia akumulatora.

Algorytm jest w stanie śledzić w czasie rzeczywistym potencjał elektryczny na ujemnych elektrodach wewnątrz akumulatora i regulować prąd ładowania w zakresie, który minimalizuje występowanie „martwego” litu przy zachowaniu prędkości ładowania. Jest to kluczowe, gdyż to właśnie „martwy” lit odpowiada za utratę pojemności baterii. Druga użyta technologia odpowiada za naprawę samego ogniwa zasilającego, chroniąc wydajność i wydłużając żywotność baterii.

Właśnie dzięki temu, jak pokazują to wyniki testów laboratoryjnych OPPO, nawet po 1600 cyklach ładowania bateria potrafi utrzymać 80% swojej pierwotnej pojemności. Przy codziennym ładowaniu, przekłada się to na jakieś cztery lata korzystania z OPPO Find X5 Pro bez zbytniego uszczerbku na pojemności ogniwa.