Reklama
aplikuj.pl

Oppo Pad 2 jednak sięgnie po chipset MediaTek

Oppo Pad

Na początku roku Oppo zaprezentowało swój pierwszy tablet i już najwyższy czas na jego następcę. Oppo Pad 2 pojawia się już w przeciekach od jakiegoś czasu, a teraz pojawił się też w Geekbench ujawniając kolejne szczegóły specyfikacji.

Oppo Pad 2 w kolejnym przecieku

Pod koniec stycznia leaker Digital Chat Station zdradził, że kolejny tablet Oppo będzie wyposażony w 11-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2800 × 2000 pikseli i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Ma zapewnić obsługę Dolby Vision i HD10+. Zarówno rozdzielczość, jak i częstotliwość odświeżania będą więc wyższe niż u poprzednika, ale przekątna wyświetlacza pozostanie bez zmian. Za zasilanie odpowie akumulator o pojemności 9500 mAh, obsługujący szybkie ładowanie z mocą 67W. Przeciek wspominał też o układzie Dimensity 9000, ale Geekbench wyraźnie temu przeczy.

Oppo Pad 2 został bowiem zauważony w popularnym benchmarku, dzięki czemu wiemy, że napędzany będzie przez układ Snapdragon. Nie podano dokładnego modelu, ale na podstawie częstotliwości taktowania – główny rdzeń 2,84 GHz, środkowe rdzenie 2,42 GHz i małe rdzenie 1,8 GHz – można przypuszczać, że będzie to Snapdragon 888, czyli dość przestarzały układ, choć i tak to progres w stosunku do Snapdragona 870 z ubiegłorocznego Oppo Pad.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Oppo zdecyduje się wprowadzić na rynek swój kolejny tablet. Możliwe, że premiera odbędzie się podczas wydarzenia, na którym firma zaprezentuje nam nowe flagowce z serii Find X6.