Reklama
aplikuj.pl

Oppo Pad 2 zerwie z Qualcommem? Po jaki układ sięgnie producent?

Oppo Pad

Na początku roku Oppo dodało do swojej oferty pierwszy tablet. Wedle doniesień, producent już szykuje jego następcę i tak, jak się spodziewamy, przyniesie on trochę zmian.

Znany leaker Digital Chat Station po raz kolejny dostarczył nam interesujących informacji, tym razem na temat Oppo Pad 2, czyli następcy pierwszego tableta w ofercie producenta. Pod względem konstrukcyjnym wielkich zmian nie ma co oczekiwać, choć nadal nie dostaliśmy jeszcze żadnych renderów, więc w tej sprawie coś się jeszcze może zmienić.

Jeśli chodzi o specyfikację, Oppo ma zostać przy 11-calowym panelu LCD, który dostanie jednak większą rozdzielczość, bo 2800 x 2000. Sporą zmianą będzie też chipset. Poprzednik napędzany był przez Snapdragona 870, tymczasem Pad 2 ma zostać wyposażony w Dimensity 9000, czyli ex flagowca od MediaTek. Na papierze powinniśmy spodziewać się dużej poprawy wydajności, choć oczywiście jak to będzie w rzeczywistości – przekonamy się dopiero po premierze.

Oto OPPO Pad, czyli pierwszy tablet w ofercie producenta

Lepszy chipset przyniesie ze sobą większą ilość pamięci RAM oraz pojemniejszy akumulator obsługujący o wiele szybsze ładowanie. Niestety, konkretów w tej sprawie zabrakło. Mówi się jednak, że Oppo Pad 2 zadebiutuje już w grudniu, prawdopodobnie razem z Find N2 i Find N2 Flip. Jeśli to prawda, najbliższe tygodnie powinny przynieść nam więcej szczegółów na temat tego urządzenia.