Reklama

Oppo patentuje dwustronny smartfon ze zwijanym ekranem

Oppo patentuje dwustronny smartfon ze zwijanym ekranem
Rendery 3D/ autor Jermaine Smit, aka Concept Creator

Oppo po raz kolejny celuje w innowacje, o czym świadczą nie tylko zgłaszane patenty, ale również wypuszczane smartfony. Tym razem firma złożyła nowy patent na dwustronny smartfon z zawijanym wyświetlaczem. 

Dwustronny, zwijany smartfon Oppo

W tym roku rynek składanych smartfonów zaleje wiele modeli pochodzących od najpopularniejszych producentów. Oznacza to, że „składaki” przestaną być taką nowinką i firmy będą musiały szukać nowych rozwiązań, by wywołać efekt „wow”. Oppo wydaje się mieć na to pomysł, gdyż złożyło wniosek patentowy w Światowym Biurze Własności Intelektualnej (WIPO) na „metodę składania i rozkładania urządzeń elektronicznych”. Chodzi dokładnie o metody rozkładania i składania giętkich, dwustronnych wyświetlaczy.

Czytaj też: Premiera vivo X60t Pro+. Okrojony aparat za niższą cenę

Na szczęście nie musimy sobie wyobrażać, jak taki smartfon miałby wyglądać, bo Jermaine Smit z kanału Concept Creator ( via LetsGoDigital) zaprezentował nam już rendery bazujące na koncepcji Oppo. Widzimy, że urządzenie ma bardzo cienkie ramki, zaś z lewej strony wyświetlacz jest owinięty wokół korpusu urządzenia. Co ciekawe, na renderach krawędź wydaje się ostra, a nie zakrzywiona.

Rendery 3D/ autor Jermaine Smit, aka
 Concept Creator

W tylnej części widzimy cztery czujniki aparatu i lampę błyskową pod piono ustawionymi soczewkami. Patrząc na fakt, że wyświetlacz jest rozszerzony na cały smartfon aparaty z tyłu mogą służyć również jako te do selfie. Przyciski do kontroli głośności umieszczono z prawej strony, bo właściwie tylko tam znalazło się dla nich miejsce.

Czytaj też: OnePlus Nord 2 jednak z Dimensity 1200? Jest też pierwszy render

Rendery 3D/ autor Jermaine Smit, aka
 Concept Creator

Czy smartfon trafi ostatecznie do produkcji? Tego nie wiemy. jest to na razie etap patentowy, a do jego realizacji jeszcze bardzo daleka droga.