Reklama
aplikuj.pl

Oppo patentuje trzy smartfony z dodatkowym wyświetlaczem

Oppo patentuje trzy smartfony z dodatkowym wyświetlaczem

Po otrzymaniu przez Oppo patentu na smartfon z aparatem pod wyświetlaczem, firma przeszła do zapewnienia sobie praw do kolejnych projektów. Tym razem są to trzy smartfony, które łączy jedna cecha – dodatkowy wyświetlacz umieszczony z tyłu.

Smartfony z dodatkowym, tylnym wyświetlaczem, stają się coraz popularniejsze. Drugi ekran obecny jest w takich modelach jak Galaxy Z Flip, Meizu Pro 7, Mi 11 Ultra czy najnowszy Huawei P50 Pocket. Dają one dodatkowe możliwości, bo pozwalają na sprawdzanie powiadomień, a także wygodne robienie selfie z wykorzystaniem lepszych aparatów.

Konstrukcyjnie, trzy smartfony, których projekty znalazły się w patentach, różnią się od siebie kształtem wyspy aparatów i dodatkowego ekranu. Mamy dwie okrągłe wyspy, w centrum których umieszczono okrągły lub kwadratowy wyświetlacz. A także większy, prostokątny wyświetlacz z poziomą wyspą umieszczoną nad nim.

Źródło: LetsGoDigital

Zapewne Oppo, tak jak inni producenci, wykorzysta ten ekran do wyświetlania powiadomień czy robienia selfie, jednak w patentach wydanych przez WIPO nie ma wzmianki, czy będą one dotykowe, czy też nie. Nie wiadomo również, czy którekolwiek z tych urządzeń ostatecznie ujrzy światło dzienne. Nie przeszkodziło to jednak serwisowi LetsGoDigital w stworzeniu rendera, który możecie zobaczyć powyżej.