Oppo pokazuje szybkie ładowarki i rozwiązania sieci 5G

oppo

W trakcie azjatyckich targów Mobile World Congress swoimi nowościami chwali się Oppo. Zobaczyliśmy nowe ładowarki – szybkie i bezprzewodowe oraz rozwiązania sieci 5G.

Oppo chwali się szybkim ładowanie. Bezprzewodowym też

Firma Oppo była gospodarzem konferencji poświęconej technologii szybkiego ładowania w trakcie targów Mobile World Congress w Szanghaju.

W tej dziedzinie Oppo ma do zaoferowania trzy ładowarki. Najmocniejsza z nich oferuje ładowanie z mocą aż 125W, ale nie skraca to drastycznie ładowania względem już dostępnych, najszybszych ładowarek. Ogniwo o pojemności 4000 mAh naładujemy nią w ciągu 20 minut. Aby cały proces przebiegał bezpiecznie, ładowarka jest odpowiednio chłodzona.

Czytaj też: Zalman CNPS10X Optima II RGB debiutuje w sklepach

Chłodzona jest również ładowarka bezprzedowowa Air VOOC. Tutaj mamy moc 65W, zgodność ze standardem Qi, a ogniwo o pojemności 4000 mAh naładujemy w 30 minut. Jak widać, nie jest to wielka różnica względem niemal dwukrotnie mocniejszej ładowarki.

Ostatnią nowością jest malutka ładowarka mini Super VOOC o mocy 50W, która ma wymiar 8,22 x 3,9 x 1,05 cm. Tutaj ładowanie do pełna ogniwa o pojemności 4000 mAh trwa 42 minuty.

Czytaj też: PSVR 2 oficjalnie! Podsumowujemy informacje

Pokaz możliwości sieci 5G

Ciekawą nowością jest router sieci 5G wyposażony w antenę O-Motion 5G Antennae. Jak nazwa wskazuje pozwala ona wyłapywać najmocniejszy sygnał sieci w pełnym zakresie 360 stopni. Jak przekonuje Oppo, anteny obracają się wokół całej konstrukcji. Następnie sygnał jest przekazywany dalej w ramach sieci Wi-F.

Czytaj też: Days Gone na PC. PlayStation bez kolejnego exclusive’a

Niedawno Oppo wraz Ericssonem przeprowadziły udany test sieci 5G na falach milimetrowych. Maksymalna uzyskana prędkość pobierania danych to 4,06 GB/s. Z kolei prędkość 200 Mb/s udało się uzyskać z odległości 2,3 km od nadajnika.