Reklama
aplikuj.pl

OPPO szykuje smartfon z klapką. Zagrozi konkurencji ceną?

Samsung Galaxy Z Flip3 zadebiutował. Poznajcie jego cenę i specyfikacje
Samsung Galaxy Z Flip3

Składanych smartfonów przybywa i choć są to naprawdę ciekawe urządzenia, to ich cena sprawia, że niewiele osób może sobie na nie pozwolić. Wygląda na to, że model z klapką, nad którym pracuje OPPO, ma trochę w tym temacie namieszać.

OPPO ma już w swojej ofercie składany smartfon – debiutujący w grudniu zeszłego roku Find N, Na tym jednak nie poprzestaje i już szykuje model z klapką, czyli ten o konstrukcji typu „clamshell”, znanej nam z Galaxy Z Flip3 czy Huawei P50 Pocket. Na temat tego urządzenia, przynajmniej w kwestii specyfikacji, na razie wiemy bardzo niewiele, bo przecieki wspomniały jedynie o obecności układu Snapdragon 8 Gen 1+ na pokładzie.

Tymczasem dowiedzieliśmy się czegoś innego. Mówi się, że OPPO z klapką będzie dużo przystępniejszy cenowo od konkurencji, czyli wspomnianych wyżej modelu Samsunga i Huawei. Wedle plotek, w Chinach ma kosztować około 5000 juanów, co przekłada się na ~718 euro. Dla porównania – Galaxy Z Flip3 i P50 Pocket kosztowały w dniu premiery kolejno 1060 i 1290 euro. Jeśli przeciek okaże się prawdziwy, to OPPO może nieźle namieszać na rynku. Oczywiście, o ile finalny produkt okaże się wart swojej ceny.

Mówi się, że smartfon z klapką od OPPO może zadebiutować wczesnym latem, co oznacza, że w najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się na jego temat znacznie więcej.