Reklama
aplikuj.pl

Oppo ujawnia kilka szczegółów na temat nowego składanego Find N

OPPO Find N

Założyciel OnePlus i dyrektor ds. produktów Oppo, Pete Lau, zdradził kilka szczegółów (prawdopodobnie) na temat nadchodzącego Oppo Find N 2. Nie są to oczywiście specyfikacje, ale informacje dotyczą konstrukcji urządzenia, co również jest bardzo istotne, zwłaszcza w składanych modelach.

Składane smartfony, choć są już z nami od kilku lat, nadal stanowią dla producentów nie lada wyzwanie konstrukcyjne. Elastyczne panele napotykają najczęściej na problemy związane z marszczeniem się wyświetlacza po wielu cyklach składania-rozkładania, również problematyczne są same mechanizmy zawiasów. Dlatego producenci nieustannie pracują nad ulepszeniami.

Nie inaczej jest w przypadku Oppo, o czym poinformował w swoim wpisie na Weibo, Pete Lau

Nowy flagowy Find N 2 nie będzie miał problemów z niechcianymi zgięciami i marszczeniami na wyświetlaczu. Również w kwestii zewnętrznego ekranu użytkownicy będą zadowoleni, chociaż Lau nie uściślił, o jakie problemy w tym przypadku mogłoby chodzić, podejrzewamy, że mówi o rozdzielczości lub funkcjonalności.

Dostaliśmy też informację o planach dotyczących samej produkcji. Ta ma być bardziej zrównoważona, bo jak uważa Oppo, w tej kwestii jest bardzo dużo do zrobienia. We wpisie wspomniano także o ulepszeniach w zakresie zużycia energii wyświetlacza, jakości i spójności wyświetlania oraz o ogólnych zmianach w zakresie ekosystemu aplikacji.

Warto tutaj wspomnieć, że Lau nie określił, iż chodzi o Find N 2, a o kolejne składane modele nowej generacji. Wydaje się jednak prawdopodobne, że takie zmiany obejmą właśnie następcę Find N.