WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oryginalny iPod Apple z 2001 roku do kupienia w cenie świetnego samochodu

Dla jednych artefakty przeszłości, a dla drugich przedmioty kolekcjonerskie o zdecydowanie nieprzesadzonej wartości. Tak właśnie w skrócie możemy opisać dostępnego na aukcji na eBayu iPoda z 2001 roku, który zdecydowanie nie należy obecnie do najtańszych odtwarzaczy muzyki. 

Czytaj też: Google Pixel 3a łatwiejszy do naprawy niż większość konkurencji

Sam przedmiot jest jednak wyjątkowy, bo mowa o 5 GB wersji z pierwszej generacji klasycznych iPodów, która ma już na karku całe 18 lat. Wartość podbija też to, że ten egzemplarz nie tylko nigdy nie został użyty, ale nigdy nie opuścił nawet fabrycznego pudełka. To jednak nadal (jak na te czasy) prymitywny wręcz przenośny odtwarzacz multimedialny z pięcioma przyciskami, kółkiem przewijania i ekranem LCD w skali szarości, na którego można było upakować do 1000 utworów.

Apple co roku wypuszczało na rynek nowsze, bardziej wydajne iPody i z każdym kolejnym zapewniało jeszcze nowsze i bardziej nowatorskie dodatki i możliwości w porównaniu do poprzednich. Ich historia zakończyła się w 2012 roku z premierą piątek generacji modelu touch. Wspominam o tym dlatego, że chociaż ja nie mam specjalnej więzi z tymi produktami, to może ktoś z Was zapragnie położyć swoje rączki na cholernie rzadkim egzemplarzu iPoda pierwszej generacji za 19995 dolarów? Trzeba przyznać, że nawet pomimo inflacji taka przebitka z 399$ w dniu premiery robi wrażenie.

Czytaj też: Apple iPhone XR (2019) na nowych renderach

Źródło: Popular Mechanics