WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Osobisty klimatyzator Reon Pocket od Sony

Sony rozpoczęło pracę nad Reon Pocket, a więc gadżetem, który powinien przynieść Wam ulgę w obecne upały. To bowiem nic innego, jak osobisty klimatyzator, który „zapewnia chłód w upalne dni i ciepło w zimne”.

Czytaj też: Dzięki Pixel 3a Google zwiększyło sprzedaż smartfonów

Ten miniaturowy klimatyzator jest mniejszy od smartfona i wymaga do działania specjalnego podkoszulka. To właśnie na nim znalazła się wewnętrzna kieszeń, do której wrzucamy Reon Pocket, dzięki czemu uzyskujemy prywatną sferę komfortu termicznego… choć w dosyć okrojonym wydaniu. Całość działa na zasadzie ogniwa Peltiera.

Po praktycznej stronie dostaniemy wsparcie aplikacji na smartfona, za pomocą której użytkownik będzie mógł kontrolować temperatury. Długo jednak się tym nie pobawi, bo wbudowana bateria, która wymaga 2 godzin pobytu w ładowarce, działa jedynie przez 90 minut. Na krótki spacer, czy wypad na miasto będzie w sam raz. Na sprawdzenie tego, jak Reon Pocket wypadnie w praktyce, będziemy musieli poczekać naprawdę długo, bo obecnie powstaje wyłącznie z myślą o wprowadzeniu na rynek japoński.

Reon Pocket to najnowszy produkt, który powstał z First Flight, platformy crowdfundingowej uruchomionej przez Sony w 2015 roku. First Flight pozwala pracownikom firmy technologicznej sugerować nieco bardziej niekonwencjonalne produkty i wychodzi to nieźle, bo już teraz Reon Pocket zgarnął 300 tysiące dolców od ponad 2000 fundatorów.

Czytaj też: Kiedy Apple zaprezentuje swój modem 5G?

Źródło: Digital Trends