WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oświadczenie Gigabyte na temat problemów RTX 3080

Gigabyte wydał właśnie oświadczenie dotyczące problemów z kartami RTX 3080. Jesteście ciekawi jak firma tłumaczy występujące awarie?

Problemy Gigabyte RTX 3080

Firma mówi, że nie jest prawdą stwierdzenie, że wszystkiemu winne są kondensatory POSCAP. To, czy karta jest stabilna czy nie wymaga kompleksowej oceny całego obwodu i projektu zasilania, a nie tylko różnic w kondensatorach. POSCAP i MLCC mają różne właściwości i zastosowania, dlatego nie jest prawdą stwierdzenie, że jeden jest lepszy od drugich.

Czytaj też: Gigabyte prezentuje dwie nowe płyty mini ITX A520

Karty Gigabyte są zaprojektowane zgodnie ze specyfikacjami Nvidia i przeszły wszelkie wymagane testy, co ma gwarantować jakość produktów. Grafiki Gaming OC i Eagle OC wykorzystują kondensatory SP-CAP o niskim współczynniku ESR.

Nvidia wypuściła nowe sterowniki, które poprawiają stabilność i warto wykonać aktualizację. Jeśli problemy będą dalej występowały to firma prosi o kontakt z lokalnym serwisem lub przedstawicielem.

Wygląda więc na to, że nowe sterowniki rzeczywiście mają naprawiać występujące problemy. Potwierdzają to różne doniesienia (albo ich mniejsza ilość na forach), choć nie zawsze i nie wszędzie awarie rzeczywiście się kończą – ciągle część osób ma problemy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News