Kolejne oszustwa na OLX – fałszywe witryny film kurierskich

Kolejne oszustwa na OLX, tym razem fałszywe witryny film kurierskich

Cyberprzestępcy nie przerywają swoich ataków na klientów OLX. Tym razem podrabiają strony firm kurierskich chcąc wyłudzić dane kart płatniczych i ogołocić nam konta.

Kolejne oszustwa na OLX

CERT Polska ostrzega przed oszustami na OLX. Nie jest to pierwszy raz, bo jakiś czas temu informowano o wyłudzaniu danych kart płatniczych od sprzedających. Z racji, że o tym sposobie zrobiło się głośno, cyberprzestępcy znaleźli nowy sposób. Nadal wysyłają sprzedawcom fałszywe linki, które tym razem przekierowują do fałszywej strony firmy kurierskiej.

Czytaj też: YouTube podejmuje kolejne kroki w sprawie łamania praw autorskich

Obecnie wiadomo, że podszywają się pod InPost i Pocztę Polską, choć można podejrzewać, że nie tylko. Strony na pierwszy rzut oka wydają się wiarygodne, zwłaszcza, że znaleźć na nich można też podrobiony regulamin usług. Oczywiście, po bliższym przyjrzeniu się widać, że coś z witryną jest nie tak. Pamiętajcie więc, że sprzedaż i kupno towaru za pośrednictwem systemu OLX nie wymaga odwiedzania żadnych zewnętrznych witryn a już tym bardziej podawania na nich danych bankowości internetowej czy danych kart płatniczych.