WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto 301-calowy składany telewizor od C Seed

Jak myślicie? Ile może kosztować 301-calowy telewizor przeznaczony do użytku na zewnątrz? To pytanie miejcie z tyłu głowy, bo zaraz dowiecie się, dlaczego firmie C Seed sprzedaż jednego takiego modelu wystarczy na zbicie fortuny. 

Czytaj też: Test telewizora PHILIPS 50PUS7303

Firma C Seed nie jest nowością na rynku, bo tak naprawdę funkcjonuje od wielu lat. Ma też na koncie sporo imponujących telewizorów, ale to ten najnowszy jest technologicznym arcydziełem. Na 301-calowy składany telewizor składa się siedem paneli na wielkiej kolumnie, co zapewniło mu miano największego telewizora zewnętrznego na świecie.

Buduje go głównie włókno węglowe i tytan, ale nie zabrakło też wielu mechanizmów. Najważniejszym z nich jest ten, który po włączeniu tego kolosa, zacznie go wyciągać z wielkiej skrzynki i gdy ten wzniesie się już na wysokość 6 metrów, zacznie rozkładać automatycznie swoje siedem paneli. Po seansie cały proces przebiega odwrotnie i jest w pełni zautomatyzowany.

Wtedy to ukazuje się nam świetnej jakości ekran o przekątnej 7,6 metrów o wadze 1650 kilogramów, który z 3956736 diodami LED z jasnością rzędu 4500 nitów, 48-bitową głębią kolorów i współczynnikiem kontrastu 4500:1 może zachwycać rozdzielczością 4K z technologią HDR. Kwestię audio uzupełnia wbudowany system dźwiękowy z sześcioma głośnikami i trzema subwooferami o łącznej mocy 2700 watów.

Cena C Seed 301? Około 1,5 miliona dolarów, czyli 5640439 zł, więc jeśli macie akurat tyle wolnej kasy, to uprzedzam, że książki zamówień zostały już otwarte z myślą o wysyłce w połowie 2020 roku.

Czytaj też: Apple może stworzyć taniego iPhone

Źródło: New Atlas