Niemiecka firma stworzyła serię odzieży przystosowanej do ochrony tego, co najcenniejsze, przed promieniowaniem emitowanym przez telefony komórkowe.

Już w tym momencie sprawa brzmi zabawnie, a fakt ten potęguje nazwa niemieckiego producenta. Brzmi ona „Kronjuwelen„, co przetłumaczymy jako klejnoty. Majtki są uszyte ze specjalnych, srebrnych nici, które pochłaniają dokładnie 98% promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe oraz 70% związanego z sieciami Wi-Fi.

Bokserki dostępne są tylko w jednym kolorze, ale aż w czterech różnych rozmiarach. Ich cena wynosi 32 dolary – taki jest więc koszt ochrony przed szkodliwym oddziaływaniem najnowszych zdobyczy techniki na męskie te… no… cudeńka. Jak sami pomysłodawcy przyznają, nie są oni fizykami czy radiologami, ale nikt tak naprawdę jak do tej pory nie może zmierzyć zagrożenia płynącego z tego rodzaju promieniowania.

W myśl powiedzenia, że przezorny zawsze ubezpieczony, nie będziemy odradzać zakupu tego gadżetu. Z drugiej strony, wydanie ponad stu złotych na nie do końca sprawdzony patent wydaje się dość karkołomną decyzją… chyba, że ktoś chce bardzo zadbać o swój interes :)

[Źródło i grafika: eteknix.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!