Reklama

Oto grająca żarówka od Sony

Pomysł nie jest do końca nowy, ponieważ mogliśmy o nim usłyszeć już kilka lat temu, jednak do tej pory produkcją tego typu gadżetów zajmowały się mniej znane firmy. Tym razem do akcji wkracza Sony.

Jeśli nie macie pojęcia, na czym polega cały projekt, spieszę z wyjaśnieniem. LEDowa żarówka wyposażona w technologię bluetooth działa jak klasyczne źródło światła, jednak dzięki bezprzewodowej technologii może się łączyć z innymi urządzeniami. Mowa oczywiście o tabletach i smartfonach, które pełnią wtedy rolę paneli sterujących. Przy ich pomocy możemy nie tylko regulować głośność czy wybierać grane utwory, ale również zmieniać natężenie światła. W zestawie znajduje się sam kontroler, zwany NFC.

LED Light bulb speaker zadebiutuje w Japonii już 23 maja, a premierowa cena wyniesie 199 dolarów. Nie wiemy, kiedy żarówka trafi na europejski rynek, jednak przy takich kosztach nie powinna ona wzbudzać wielkiego zainteresowania. Choć muszę przyznać, że projekt jest interesujący i sam chętnie zaopatrzyłbym się w tego typu gadżet.

Źródło: gizmodo.com