WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Oto lżejszy, prostszy i składany Osmo Mobile 3 od DJI

Oto lżejszy, prostszy i składany Osmo Mobile 3 od DJI

Widocznie stabilizatory na smartfony mają wzięcie, bo DJI zaprezentowało właśnie trzecią generację swojego własnego rozwiązania. Co więc przynosi ze sobą Osmo Mobile 3? 

Czytaj też: Wyciekła cena i informacje o Motoroli One Zoom

Pierwszy Osmo Mobile został zaprezentowany na targach IFA 2016 w Berlinie w Niemczech i tak też miało to miejsce w tym roku… choć kilka tygodni przed rozpoczęciem targów. Tak więc dostaliśmy Osmo Mobile 3 o wymiarach 285 x 125 x 103 mm, które można zmniejszyć do
157 x 130 x 46 mm podczas „szybkiego składania i rozkładania”. Dodatkowe mechanizmy nie odbiły się jednak negatywnie na samej wadze, która spadła o 80 gramów (do 405).

Czytaj też: DJI wprowadza funkcję, której brakowało w gimbalach dla smartfonów

Osmo Mobile 3 nadal jednak robi to, za co go cenimy, a więc stabilizuje smartfon w świetnym stylu, oferując kontrolę z poziomu samego trójosiowego gimbala o szerokich stopniach mobilności. Użytkownik może z niego korzystać wyłącznie jedną dłonią, którą może blokować orientacje, obracać smartfon, czy skupiać się na jednym z obiektów. Gadżet oferuje też tryb Quick Roll, który zmienia orientację smartfonu z pionowej na poziomą bez konieczności wyciągania go z uchwytu. Z boku znalazł się z kolei suwak do pomniejszania i powiększania obrazu.

Osmo Mobile 3 nadal wytrzymuje te 15 godzin zabawy, ale tym razem oferuje wyjścia audio i porty ładowania w przystępniejszym miejscu. Tradycyjnie łączy się ze smartfonem przez Bluetooth w ramach aplikacji DJI Mimo, a jego cena wynosi 119$.

Czytaj też: Tajwańska firma pracuje nad 8x zoomem optycznym

Źródło: New Atlas