Reklama

Oto pierwszy BioShock odtworzony w CryEngine 3

Pierwszy BioShock miał premierę w 2007 roku i cieszy oko swoim stylem graficznym do dziś. Niestety, zmodyfikowany silnik Unreal Engine 2.5, na którym powstała gra, nie należy do najnowszych. A jak wyglądałby ten sam tytuł, ale postawiony na CryEngine 3?

Artysta ukrywający się pod pseudonimem „Game time” postanowił dokonać takiej konwersji. Odtworzył on intro pierwszego BioShocka na silniku CryEngine 3, na którym powstały takie produkcje jak Crysis 3 i obecnie tworzony jest Star Citizen. Są to wręcz powalające grafiką tytuły i przeniesienie tej samej technologii na BioShocka, dodało mu sporo uroku.

Game time na swojej stronie ArtStation twierdzi, że bardzo spodobało mu się tworzenie projektu, który zmusił go do nauki wielu rozmaitych technologii. Zbrush odpowiedzialny był za rzeźby, ale artysta musiał też lepiej zaznajomić się z dźwiękiem, oraz systemami silnika CryEngine, takimi jak Trackview czy Flowgraph. Game time z chciałby kontynuować pracę i zademonstrować światu chociażby kawałek odnowionego Rapture, ale nie wiadomo czy nie ograniczą go w tym prawa autorskie. Tak czy siak remake pierwszego BioShocka na CryEngine 3 byłby mile widziany.

[źródło: eteknix.com]