Firma Brew Dr. Kombucha wykorzystuje unikalną metodę „obniżania procentów” fermentowanego napoju herbacianego z naturalnego 1 do 3 procent do mniej niż 0,5 procent legalnego limitu dla napojów bezalkoholowych. Następnie wykorzystuje produkty uboczne do produkcji benzyny (i innych materiałów).
Tym samym przedstawiamy niezwykle ciekawych przepis na benzynę:
Krok 1: Herbata jest nasączana cukrem, a następnie przeciskana przez 500-mikronowy filtr, aby usunąć liście herbaty, pozostawiając słodką esencję.
Krok 2: Słodki napój fermentuje w zbiornikach zawierających symbiotyczne kultury bakterii i drożdży, znane jako SCOBY. W ciągu 2 do 4 tygodni powstanie pierwsza wersja Kombuczy, ale będzie zawierała zbyt dużo alkoholu, aby nadawała się do sprzedaży.
Czytaj też: Francja chce zakazać sprzedaży samochodów benzynowych do 2040 roku
Krok 3: Kombucza jest podgrzewana do 104 stopni, a następnie przechodzi przez tzw. SCC. W tym procesie usuwany jest etanol bez zmiany smaku. Większość firm w tym miejscu korzysta po prostu z rozcieńczania. W efekcie powstaje kombucza o zawartości alkoholu wynoszącej 0,1 procent.
Krok 4: Etanol zostaje umieszczony w zbiornikach chłodzących. Po zebraniu niemal 20 000 litrów etanol jest ponownie przepuszczany przez SCC, aby uzyskać stężenie wynoszące ok. 40%.
Krok 5: Resztę etanolu przechowuje się bez względu na smak. Trafia on tam, gdzie trwa fermentacja, a następnie dochodzi do destylacji w celu usunięcia kukurydzy. Mieszanka jest potem przepuszczana przez sito molekularne w celu oczyszczenia, uzyskując czysty etanol. Usunięta kukurydza jest zbierana do wykorzystania jako surowiec kukurydziany.
Krok 6: Etanol miesza się z benzyną w znormalizowanym stosunku 90:10, a następnie przesyła do przepompowni.
[Źródło: popularmechanics.com]
Czytaj też: Ładowanie auta elektrycznego kosztuje mniej, niż tankowanie benzyną czy olejem napędowym – mit czy fakt?