WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto test maksymalnej prędkości nowej Corvette C8

Po raz pierwszy mamy okazję, aby wirtualnie zasiąść za kółkiem nowej Corvette C8, która jako jedyny produkcyjny wariant, będzie posiadać silnik na środku. Do sieci wpadło bowiem nagranie, na którym ktoś zalicza test maksymalnej prędkości nowej Corvette C8.

Czytaj też: Elektryczny Porsche Taycan 2020 na Nurburgring

Nakręcony z wnętrza kabiny klip, pokazuje, że samochód osiąga prędkość maksymalną 312 km/h na torze w obiekcie do testowania dużych prędkości w Papenburg w Niemczech. Tym samym wreszcie dostaliśmy potwierdzenie, że C8 Corvette będzie w stanie dobić tych obiecanych 194 mil na godzinę, a więc okolic 312 km/h.

Niestety nie widzimy pełnego testu, bo wideo zaczyna się od 186 km/h. Mimo to możliwości nowej Corvette są imponujące, bo ta musiała teraz sprostać dwóm pasażerom i dodatkowym kilogramom sprzętu. Co ciekawe, zwolennikom takiej prędkości nawet sam Chevrolet przypomina, żeby nie decydowali się na pakiet Z51 za 5000$, ponieważ ten zwiększa opór przy dużych prędkościach. W tej cenie klient dostaje jednak letnie opony Michelin, tylny spoiler zwiększający docisk, sprzęt chłodzący, lepszy wydech i elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Czytaj też: Akumulatory litowo-metalowe mogą zastąpić te litowo-jonowe

Źródło: Road and Track