WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto wszystko, co wiemy na temat HTC Exodus

Firma HTC zapowiedziała smartfona opartego na technologii blockchain, ujawniając przy okazji kilka informacji na temat urządzenia.

Blockchain jest od jakiegoś czasu niezwykle gorącym tematem. Ta zdecentralizowana platforma pozwala na wykonywanie transakcji bez wykorzystania osób trzecich. Budzi spore zainteresowanie, przede wszystkim u ludzi, którzy chcieliby prowadzić biznesy bez udziału pośredników. Z niecierpliwością czekają na nią też osoby ceniące sobie prywatność. Nadszedł więc czas na powstanie w pełni dedykowanego technologii blockchain telefonu.

Choć nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery urządzenia, HTC zapowiada, że wczesny dostęp do niego będzie możliwy między lipcem a wrześniem. Cena Exodus ma być zbliżona do tej, jaką przyszłoby nam zapłacić za Sirin Finney – innego smartfona opartego na tej samej technologii. Ten kosztuje na obecną chwilę ok. 1000 dolarów. Co ciekawe, firma ma umożliwić zakup telefonu przy pomocy kryptowalut, co dobitnie pokazuje przeznaczenie ich najnowszego projektu.

Niestety nie podano żadnych szczegółów na temat podzespołów takich jak procesor czy rozmiar ekranu. Wiadomo natomiast, że HTC Exodus będzie posiadała tzw. cold wallet oraz wbudowane oprogramowanie wspierające obracanie kryptowalutami. Początkowo smartfon ma wspierać tylko największe platformy blockchainowe, takie jak Bitcoin, Ethereum bądź Dfinity Networks, jednak z czasem ich liczba się powiększy.

Opisywane urządzenie to z pewnością nie lada gratka dla miłośników kryptowalut i najnowszych technologii. Problemem pozostaje jego wydajność, o której nie wiemy zbyt wiele. A to chyba oczywiste, że nie każdy może pozwolić sobie na wydatek rzędu czterech tysięcy złotych, nie mając pojęcia, jakie komponenty znajdzie w środku.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]