Reklama
aplikuj.pl

Deweloperzy Overwatch 2 szykują się na Miesiąc Dumy

overwatch 2

Autorzy Overwatch opowiedzieli o ostatnich zmianach w grze. Oprócz tego zdradzili kilka planów dotyczących Miesiąca Dumy, który będzie obchodzony również w grze.

Co słychać w Overwatch 2?

Deweloperzy Overwatch 2 regularnie opowiadają graczom na temat tego, co słychać w studiu odpowiedzialnym za ulubioną grę wielu milionów graczy. Poruszono np. temat Życiodawcy.

Życiodawca to 5 nowy bohater w Overwatch 2. Kolejna postać, która zadebiutuje w sezonie 6, również trafi do roli wsparcia. Przed Życiodawcą w grze mieliśmy 8 bohaterów wsparcia, czyli o 3 mniej niż tanków i o wielu mniej niż postaci natarcia. Uważamy, że ta różnica jest za duża i chcemy zacząć ją pomniejszać. Jednakże nie chcemy porzucać żadnej z pozostałych ról. Planujemy wprowadzać do gry 2 bohaterów wsparcia na każdego tanka i bohatera natarcia, ale prawdopodobnie nie będziemy przestrzegać tej zasady zbyt rygorystycznie.

Czytaj też: Wyłączenie Battlefield 2042. Jak to będzie wyglądało?

Dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek na temat Starwatch.

W sezonie 4 wprowadzamy do gry nowy tryb zwany Starwatch, w którym gracze wcielą się w rolę Protektora lub agenta Nieskończonego Imperium. Jest naprawdę fajny i czerpie inspirację z sagi Złomensteina, w takim sensie, że opowiada historię osadzoną poza uniwersum Overwatch. Kto wie… jeśli gracze polubią Starwatch, w przyszłości bardzo chcielibyśmy rozwinąć tę historię. Jedną z rzeczy, która najbardziej mnie ekscytuje, jeśli chodzi o Starwatch, jest wprowadzenie elementów PvE do meczu PvP. Nieskończone Imperium będzie miało rozstawione wieżyczki, a po stronie Protektorów stanie Pięść Zagłady. Ostatnio dyskutowaliśmy o takich trybach gry i chcemy mocniej się w nie wgryźć. Mamy już za sobą podobne eksperymenty. Misje z Archiwów posłużyły nam do testowania projektów i technologii, dzięki czemu mogliśmy zacząć tworzyć nadchodzące misje fabularne w Overwatch 2. Mam nadzieję, że Starwatch również podąży tą drogą i stanie się pierwszym krokiem ku czemuś jeszcze większemu i ambitniejszemu w przyszłości.

Dumna przyszłość Overwatch 2

Blizzard po raz kolejny wspiera społeczności LGBTQ+, W tym roku znów w grze odbędzie się świętowanie Miesiąca Dumy. Deweloperzy są bardzo podekscytowani tym tematem.

To dla nas niezwykle ważny temat. Łatwo jest zostać wytkniętym za opowiadanie o queerowości postaci fikcyjnych bez odpowiednich podstaw do tego albo zostać oskarżonym za dodanie inkluzywności z niewłaściwych pobudek. Zawsze uważaliśmy Overwatch za grę, która przedstawia świetlistą i inspirującą przyszłość pełną nadziei. Świat jest przecież różnorodny. Chcemy, żeby było to widać również w Overwatch i żeby gracze mogli zobaczyć cząstkę siebie w naszej grze. Żeby pokazywała, jacy są naprawdę. Chcemy też, żeby dało się poczuć, że Miesiąc Dumy jest świętowany i uznawany w uniwersum naszej gry. Przed czerwcem opowiemy wam o tym, jak zamierzamy świętować pierwszy Miesiąc Dumy w Overwatch 2, i o wartościach, które napędzają nasz zespół i pozwalają mu urzeczywistniać nasze wyobrażenie o grze.