Reklama

Pad DualSense rozruszał rynek technologii haptycznej

dualsense

DualSense będący kontrolerem PlayStation 5 spodobał się graczom. Sony zauważyło wśród innych firm większe zainteresowanie tą technologią.

Zdobyliście już swoje PlayStation 5? Konsola co jakiś czas pojawia się w sklepach, ale rozchodzi się w kilka minut. Gracze, którzy jednak położyli swoje ręce na DualSense zgodnie potwierdzają – ten pad to rewolucja.

Czytaj też: Uzbrojenie w Deathloop potwierdza, że to nie będzie skradanka

DualSense zmienia rynek

DualSense zapewnia niespotykane wcześniej na kontrolerach doświadczenia. Każdy strzał z karabinu czy krok bohatera może być odczuwalny przez gracza, co robi na mnie wrażenie za każdym razem, gdy gram na PS5.

Sony potwierdziło, że deweloperzy są zafascynowani kontrolerem i coraz chętniej wykorzystują jego możliwości. Do tego Japończycy zauważyli zainteresowanie innych firm w kwestii haptycznych rozwiązań. Sony nawet sprzedaje licencje na wykorzystanie stworzonej przez siebie technologii.

Czytaj też: FPS Boost w Fallout z fatalnym efektem

Warto dodać, że to nie koniec tak świetnych kontrolerów Sony. Oficjalnie potwierdzono już, iż kontrolery PlayStation VR 2 również skorzystają z rozwiązań zastosowanych w DualSense. Technologia do wirtualnej rzeczywistości pasuje idealnie, więc można spodziewać się dalszego umacniania pozycji Sony na rozwijającym się rynku gogli VR.