Reklama
aplikuj.pl

Pagani Huayra R pokazuje ciałko na zwiastunie

Pagani Huayra R, zwiastun Pagani Huayra R

Po raz pierwszy usłyszeliśmy oficjalnie o nadchodzącej premierze modelu Pagani Huayra R w październiku ubiegłego roku, a jak wskazują coraz odważniejsze zwiastuny, debiut jest tuż za rogiem.

Nowy zwiastun Pagani Huayra R

Jako następca Zondy i kolejna wersja modelu Huayra, nadchodząca wielkimi krokami Pagani Huayra R została zapowiedziana po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku. Wiemy, że jako maszyna wyłącznie na tor z V12, Huayra R będzie rywalizować z Lamborghini Essenza SCV12, Aston Martin Valkyrie AMR Pro, czy Ferrari FXX-K Evo.

Niestety 23-sekundowy klip pokazuje w rzeczywistości mniej, niż poprzednie zwiastuny, pokazując jedynie przykryty materiałem model nad kałużą wody. Ta jest kluczowa, bo pokazuje poprzednie supersamochody Pagani i modele wyścigowe, co podkreśla to, jakie doświadczenie mają już specjaliści w firmie.

Następnie wideo ukazuje część przedniego zderzaka Pagani Huayra R i tor wyścigowy, częstując nas brzmieniem silnika i emblematem Huayra R. Ten wyjątkowy supersamochód będzie napędzany nowo opracowanym silnikiem wolnossącym V12 o mocy ponad 900 koni mechanicznych. Taki wynik, jak na brak doładowań, będzie czymś niesamowitym, co tylko podkreśla możliwość przekroczenia 9500 obrotów na minutę.