Jak zwiększyć pamięć karty graficznej? Przelutuj ją sobie, jak ten gość

Jak zwiększyć pamięć karty graficznej, zwiększyć pamięć karty, zwiększyć pamięć karty graficznej,

Karty graficzne są skomplikowanymi kawałami technologii, ale ta w znacznej części sprowadza się do ich rdzenia, a nie całej otoczki. Co więc powiecie na dołożenie sobie pamięci do GeForce RTX 3070?

Jak zwiększyć pamięć karty GeForce RTX 3070?

Kiedyś słyszałem opowieść, że pewien młody gość powiększył sobie zaplecze pamięci VRAM na swojej karcie graficznej. Wtedy temu nie wierzyłem i choć nie wierzę nadal, bo wątpię, czy był wtedy specjalistą tego sortu, to i tak od dziś będę patrzył na ten kawałek przeszłości z przymrużonym okiem.

Niejaki VIK, czyli rosyjski moder, wziął na warsztat swoją kartę graficzną GeForce RTX 3070, która na swoim laminacie ma osiem 1 GB kości pamięci Samsunga. Łącznie w grę wchodzi więc 8 GB GDDR6, ale wygląda na to, że znając się na rzeczy, można podmienić te pamięci na 2 GB warianty. Proste? Proste, a pamięć dwukrotnie rośnie.

Niestety zabawy z BIOSem NVIDIA praktycznie uniemożliwia i dlatego, aby tak zmodernizowana karta GeForce RTX 3070 zadziałała, należało zabawić się z połączeniami na płycie, których użycie daje znać karcie, z jakimi pamięciami ma do czynienia. Po tym “oszukaniu” GeForce RTX 3070 ten zaczął działać, a wykorzystanie opcji w oprogramowaniu EVGA Precision uwolniło go od częstych wykrzaczeń.