WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pamiętacie zielonych żołnierzyków? Ci dostaną w pełni kobiecy pluton

Zapewne każdemu z Was przynajmniej raz przez pokój przetoczyły się dziesiątki w całości zielonych figurek żołnierzy, które można było kupować niegdyś w całych workach. Przez wiele lat każdy z wojaków był mężczyzną, ale czasy te powoli odchodzą do lamusa, bo odpowiedzialna za nie firma BMC Toys postanowiła stworzyć w pełni kobiecy pluton. 

Czytaj też: Najmniejszy na świecie akcelerometr może odmienić gadżety

Nie jest to jednak jakieś nagłe oświecenie BMC Toys, a zwyczajne odpowiedzenie na prośbę – najpierw kobiet w wojsku, a następnie 6-letniej dziewczynki, która w tej kwestii napisała do firmy list. W ramach tego dodatku do oferty BMW Toys zaczęło projektować zupełnie nowy zestaw figurek, choć pewne jest, że te będą wzorowane na klasycznych żołnierzach, jeśli mówimy o samych pozach i wyposażeniu.

Nie zabraknie więc żeńskich wersji figurek z karabinem, bazooką (bazookawoman), pistoletem i lornetką (oficer), czy wersji z granatem w jednej i karabinem w drugiej ręce. Zestawy “Plastic Army Women” trafią do sprzedaży w 2020 roku w cenie 14,80$, za które otrzymamy 24 figurek w czterech pozach. Każda z nich zachowa klasyczną skalę, więc będzie miała około 2,25 cala wzrostu.

Czytaj też: Komunikacja miejska w Cyberpunk 2077 – zwiastuny nie kłamały

Źródło: Popular Mechanics