WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Panasonic chce pozbyć się złych zapachów z Waszych butów

Panasonic chce pozbyć się złych zapachów z Waszych butów

Zapewne każdy z Was kojarzy ten nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów tuż po treningu. Bierze się on z bakterii, które znajdują się na Waszej skórze i odżywiają się potem.

Można próbować walczyć z tym za pomocą mydła albo często zmieniać buty. Jednakże jest też możliwość wykorzystania najnowszego produktu panasonica – MS-DS100. Jest to specjalny odświeżacz do butów, który generuje cząstki zawierające rodniki hydroksylowe i dzięki temu zwalczany jest zapach. Jest jednak wada tego rozwiązania – czas czyszczenia buta. W normalnym trybie trwa to 5 godzin, a bardzo ciężkie zapachy można zwalczyć trybem trwającym aż 7 godzin. Można więc pozostawić je na noc, o ile macie aż tyle czasu na spanie.

Urządzenie posiada wbudowaną baterię, która ładowana jest z gniazdka ściennego. MS-DS100 trafi na rynek japoński 20 września i nie wiadomo czy będzie on dostępny gdziekolwiek indziej. Także nieznana jest cena tego wynalazku. A swoją drogą nie uważacie przypadkiem, że wystarczy buty wyprać raz na jakiś czas i problem jest z głowy?

Źródło: Panasonic