WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Panasonic wycofuje baterie od części tabletów

W związku z podejrzeniami związanymi z zagrożeniem pożarem, Panasonic wycofuje baterie do swoich tabletów z rodziny Toughpad. Jest to kolejny problem z bateriami, który spotkał rynek sprzętu na przestrzeni ostatniego roku.

Firma odkryła problem po otrzymaniu 16 osobnych raportów w okresie od marca do kwietnia 2017 roku o spaleniu się tabletów. Panasonic szacuje, że sprawa dotyczy łącznie 280 tysięcy sztuk sprzętu rozesłanego na cały świat. W szczególności narażone są modele z serii FZ-G1, w tym MK1, MK2 oraz MK3. Tablety te mogą wytrzymać w ekstremalnych warunkach, jednakże po pewnym czasie, podczas używania ich w wysokich temperaturach, następuje zwarcie.

Na szczęście można wymienić tylko baterię. Po jej wyjęciu tablet może być używany przy zasilaniu sieciowym lub za pomocą specjalnej stacji dokującej. Można także zaktualizować BIOS, który obniży napięcie ładowania z 4,2 V do 4,0 V. Firma ciągle opracowuje szczegóły wymiany baterii. Proponuje ona, aby pozostać w ciągłym kontakcie z lokalnym oddziałem i zarejestrować się aby otrzymywać dalsze instrukcje.

Źródło: https://www.eteknix.com