WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Park Star Wars: Galaxy Edge Disneya na pierwszych zdjęciach

Do sieci wpadły właśnie pierwsze fotki z budowy parku rozrywki Star Wars: Galaxy Edge poświęconego oczywiście uniwersum Star Wars, na którą postawiła przed wieloma miesiącami firma Walt Disney World.

Budowa Star Wars: Galaxy Edge ma kosztować miliard dolarów i obejmować obszar o powierzchni 14 akrów, czyli prawie 56700 metrów kwadratowych. Co jednak najlepsze, jego konstrukcja ma nie trwać tyle, co budowa dróg w Polsce, bo dla pierwszych odwiedzających ma stać otworem jeszcze w tym roku, a dokładnie 29 sierpnia. Możemy być już pewni jednego – ten park będzie ogromny!


Nie zabraknie m.in. repliki Sokoła Millennium, czyli słynnego statku kosmicznego Hana Solo:

Oprócz futurystycznych przejażdżek i rozrywek w parku znajdą się także liczne restauracje inspirowane tymi ze Star Wars. Liczymy więc na Ronto Roasters i Oga’s Cantina, a zwłaszcza na kultowy zespół. Co ciekawe, te “bary” mogą być pierwszym miejscem, w którym Disney będzie sprzedawał alkohol.


Jednodniowa przygoda w Star Wars: Galaxy Edge będzie nas kosztować 104$… i to przy najlepszych wiatrach i znacznie mniej przystępnych warunkach pogodowych, bo w środku lata cena ta wyniesie zapewne nawet 150$.

Czytaj też: Nowe informacje o Star Wars Jedi: Upadły Zakon – gracze się nie zawiodą

Źródło: Ladbible