Reklama
aplikuj.pl

Parrot ANAFI Ai, to dron o nieograniczonym zasięgu dzięki 4G

Parrot ANAFI Ai, dron o nieograniczonym zasięgu

Najnowszy dron od Parrot wziął na celownik kwestie zasięgu pod kątem połączenia dron-operator i tak powstał wyjątkowy model, który w teorii posiada nieograniczony zasięg. Czym dokładnie jest Parrot ANAFI Ai?

Znakomita większość dronów operuje na połączeniu Wi-Fi do komunikacji z kontrolerem operatora. Tak też działa ważący 898 gramów Parrot ANAFI Ai, ale jego mikroprocesor co 100 milisekund ocenia jakość i przepustowość tego połączenia i jeśli okaże się, że to jest za niskie, dron automatycznie przełącza się na pokładowy moduł 4G.

Czytaj też: Nowa broń przeciwko dronom strzela w nie dziwnym różowym konfetti

Ten moduł obsługuje 28 pasm częstotliwości, pokrywając 98 procent częstotliwości używanych na całym świecie. To sprawia, że dron Parrot ANAFI Ai może latać w dowolnej odległości od operatora, a o bezpieczeństwo dba szyfrowane połączenie 4G. Wszystko ogranicza jednak bateria litowo-polimerowa 3,35 mAh/72 V, która wystarcza na maksymalny czas lotu wynoszący 32 minuty.

Czytaj też: Jak drony z Nixie przyspieszają pobieranie próbek wody?

Pozostałe możliwości ANAFI Ai, który wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie tego roku dla firm w nieznanej cenie, sprowadzają się do możliwości nagrywania w 4K i 60 klatkach oraz strzelaniu 48-Mpx zdjęć z użyciem stabilizowanej na gimbalu kamery HDR z półcalową matrycą. Na pokładzie nie zabrakło też GPSa, systemu śledzenia celu, możliwości złożenia ramion tego quadcoptera czy małych szaleństw przy maksymalnej prędkości 55 km/h.