Reklama

Partnerzy Nvidii przygotowują już autorskie modele nowych kart GeForce

GTX 1100/2000 w drodze

GeForce

Według informacji uzyskanych przez dziennikarza Tom’s Hardware Nvidia zaczęła właśnie instruować swoich partnerów co do produkcji autorskich kart graficznych. Mowa o rodzinie GeForce GTX 1100/2000 ukrytą pod nazwą kodową Turing.

Igor Wallosek twierdzi, że Nvidia zorganizowała ostatnio spotkanie z przedstawicielami swoich partnerów, na którym to rozprawiała na temat swoich najnowszych GPU przeznaczonych na rynek konsumencki. Pozwala to firmom pokroju Gigabyte, MSI, czy ASUSa na zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami i przystosowaniem do nich swoich projektów. Mowa głównie o wyposażeniu laminatu, w skład którego wchodzą m.in. układy pamięci, sekcja zasilania, czy złącza zasilania. Przekłada się to oczywiście również na zastosowane chłodzenie.

Wszystko to określa zestawienie BoM (Bill of Materials), które wskazuje również na poszczególne fazy produkcji. Ich opis podrzucam powyżej, ale swój wzrok powinniście zwrócić zwłaszcza na ostatnią kolumnę – to w niej określa się czas, jaki ma zostać przeznaczony na wykonanie danego kroku. W sumie wynosi około 12 tygodni, co przekłada się na prawdopodobną premierę już w sierpniu. Na początku swój debiut zaliczy model referencyjny, aby zaraz potem rynek podbiły autorskie wariacje producentów.

Źródło: TechPowerUp