Reklama

Patenty Samsunga zostały naruszone przez Nvidię

Międzynarodowa Komisja Handlu w Stanach Zjednoczonych stwierdziła, że Nvidia naruszyła trzy patenty należące do firmy Samsung. Wcześniej to Amerykanie oskarżali Koreańczyków o podobne czyny, jednak Azjaci postanowili odbić piłeczkę.

Komisja ITC stwierdziła, iż wniosek Samsunga jest słuszny, jednak pozwana strona ma czas na odwołanie od wyroku. Jeśli zostanie on podtrzymany, Nvidia będzie musiała wstrzymać sprzedaż każdego produktu, który jest wyposażony w elementy naruszające prawo patentowe. Pocieszający dla Zielonych powinien być fakt, iż jeden z patentów wygasa już w przyszłym roku. Nawet jeśli werdykt się nie zmieni, to zakaz w przypadku tego elementu powinien upłynąć po kilku miesiącach.

Samsung nie wypowiedział się  na temat zaistniałej sytuacji, jednak do głosu doszedł jeden z przedstawicieli Nvidii. Oto jego wypowiedź:

Jesteśmy zawiedzeni. Czekamy na kolejną decyzję Komisji, która ma nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy.

Obserwując całą sprawę, na usta ciśnie się przysłowie związane z wojowaniem mieczem. Gdyby Nvidia nie zaatakowała Samsunga, prawdopodobnie nie doszłoby do kolejnych pozwów.

[Źródło i grafika: eteknix.com]