Reklama
aplikuj.pl

Wyciekła pełna specyfikacja i rendery Oppo Find X5 Pro

Wyciekła pełna specyfikacja i rendery Oppo Find X5 Pro
Render Oppo Find X5 Pro

Wygląda na to, że premiera Oppo Find X5 Pro jest już tylko formalnością, bo dzięki nowemu przeciekowi poznaliśmy pełną specyfikację tego modelu. Dodatkowo pojawiły się też kolejne rendery, pokazujące nam jego dokładny wygląd.

Pełna specyfikacja Oppo Find X5 Pro

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, smartfon ma być napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 wspierany przez 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh i obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 80W. Find X5 Pro zaoferuje nam duży, 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED LTPO 2.0 o rozdzielczości 2K i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Smartfon będzie odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP68. Na pokładzie znajdą się dwa głośniki stereo i obsługa Dolby Atmos. Telefon będzie działać pod kontrolą Androida 12 z nakładką ColorOS 12.1.

Find X5 Pro będzie dostępny w kolorach Ceramic Black i Ceramic White, jednak plecki, wbrew nazwie, będą wykonane ze szła, a nie z ceramiki. Urządzenie waży 218 gramów i ma 8,5 milimetra grubości w najcieńszym miejscu.

Jednak najważniejszym elementem tego modelu będą aparaty, opracowane we współpracy ze szwedzką firmą Hasselblad. Głównym czujnikiem z tyłu będzie  Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpix z przysłoną f/1.7 i szerokim polem widzenia 80 stopni. Drugi aparat, ultraszerokokątny, również zaoferuje rozdzielczość 50 Mpix (przysłona f/2.2). Trzecim modułem będzie teleobiektyw 13 Mpix z przysłoną f/2,4, który pozwoli na 20-krotny zoom cyfrowy i wysoką jakość przy 5-krotnym zbliżeniu. Find X5 Pro wejdzie na rynek wyposażony w procesor MariSilicon X, czyli procesor do przetwarzania obrazu. Ma on umożliwić bezstratne przetwarzanie RAW, a mówi się też o możliwości nagrywania w 4K także w nocnej scenerii. Z przodu natomiast znajdzie się aparat do selfie 32 Mpix (Sony IMX709).