Zautomatyzowanie kroków procesów naukowych, mogłoby przynieść wszystkim korzyści. Dzięki temu można by zaciągnąć SI, aby to ono decydowało w jaką stronę ma iść badanie i co może przynieść sukces.

Projekt nazywa się Automating Scientific Knowledge Extraction (ASKE) i zostanie on wykorzystany wraz z najnowszym programem DARPA – Artificial Intelligence Exploration. Ma on na celu stworzenie SI następnej generacji, by pokonać ograniczenia uczenia mechanicznego czy sieci neuronowych. W tym projekcie narzędzie zlokalizuje nowe dane czy zasoby naukowe i przewidzi, w jaki sposób badanie zareaguje na konkretne zmiany co pozwoli naukowcom pójść w odpowiednią stronę.

Generalnie projekt skupi się na dwóch rzeczach: wspomaganie maszynowe, czyli wyciąganie użytecznych informacji z badań i budowanie na nowo modeli, oraz wnioskowanie wspomagane maszynowo, czyli wykorzystywanie modeli do przewidywania zdarzeń. Pierwsza faza potrwa sześć miesięcy i DARPA otrzyma na ten cel 300 tysięcy dolarów. Druga faza potrwa rok, a finansowanie będzie wynosiło 700 tysięcy dolarów.

DARPA marzy o dronach, które mogą latać w nieskończoność

Źródło: https://www.defenseone.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej