WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Peugeot 308 nowej generacji trafił przed obiektyw z niecodziennym kamuflażem

Peugeot 308 nowej generacji trafił przed obiektyw z niecodziennym kamuflażem

Peugeot szykuje się do zaprezentowania światu gruntownie zmienionego modelu 308, którego fotografowie dorwali podczas jednych z testów. Niecodzienny kamuflaż tego modelu Peugeot 308 jednak i tak nie ukrywa wiele.

Peugeot 308 nowej generacji na zdjęciach

Mający już na karku całe 7 lat Peugeot 308 doczeka się wreszcie nowej generacji, przechodząc na nowszą platformę EMP2 firmy. Patrząc na wcześniejsze obserwacje, jego rozwój przebiega pomyślnie, a nowa partia zdjęć przedstawia tego hatchbacka w niecodziennej czarnej folii, dzięki której odsłania więcej swojego nadwozia, niż dotychczas.

Czytaj też: Tego Peugeota nie ujrzycie za często. Oto rzadki 207 THP Spider na Nurburgring
Czytaj też: Peugeot o swoich planach elektryfikacji samochodów dostawczych
Czytaj też: Peugeot zrezygnuje z WRX przez elektryczne zacięcie

Mało tego, jak zauważa źródło, serwis Motor1, ten prototyp Peugeota 308 2021 wygląda na gotowy do produkcji. Możemy więc być już poniekąd pewni jego nowych świateł i konsol. Linia dachu wydaje się z kolei bardziej zakrzywiona w kierunku tyłu, co sprawia, że ​​hatchback wydaje się dłuższy.

Czytaj teżOto Peugeot 508 PSE. Najszybszy samochód drogowy marki w historii
Czytaj też: Pierwszy teaser hipersamochodu Peugeota na drogi publiczne
Czytaj też: Peugeot 308 2021 ujawniony, ale to nie model nowej generacji

Kolejny 308 ma ponownie podłożyć podwaliny pod nową erę Peugeota, kiedy to trafi do sprzedaży w 2022 roku po oficjalnym ujawnieniu już w następnym roku. Dzięki zaktualizowanej wersji platformy EMP2, napędzą go zapewne również układy hybrydowe i elektryczne.