Reklama
aplikuj.pl

Peugeot 308 nowej generacji trafił przed obiektyw z niecodziennym kamuflażem

Peugeot 308 nowej generacji, Peugeot 308 2022, nowa generacja Peugeot 308, zdjęcia peugeot 308 2022

Peugeot szykuje się do zaprezentowania światu gruntownie zmienionego modelu 308, którego fotografowie dorwali podczas jednych z testów. Niecodzienny kamuflaż tego modelu Peugeot 308 jednak i tak nie ukrywa wiele.

Peugeot 308 nowej generacji na zdjęciach

Mający już na karku całe 7 lat Peugeot 308 doczeka się wreszcie nowej generacji, przechodząc na nowszą platformę EMP2 firmy. Patrząc na wcześniejsze obserwacje, jego rozwój przebiega pomyślnie, a nowa partia zdjęć przedstawia tego hatchbacka w niecodziennej czarnej folii, dzięki której odsłania więcej swojego nadwozia, niż dotychczas.

Czytaj też: Tego Peugeota nie ujrzycie za często. Oto rzadki 207 THP Spider na Nurburgring
Czytaj też: Peugeot o swoich planach elektryfikacji samochodów dostawczych
Czytaj też: Peugeot zrezygnuje z WRX przez elektryczne zacięcie

Mało tego, jak zauważa źródło, serwis Motor1, ten prototyp Peugeota 308 2021 wygląda na gotowy do produkcji. Możemy więc być już poniekąd pewni jego nowych świateł i konsol. Linia dachu wydaje się z kolei bardziej zakrzywiona w kierunku tyłu, co sprawia, że ​​hatchback wydaje się dłuższy.

Czytaj teżOto Peugeot 508 PSE. Najszybszy samochód drogowy marki w historii
Czytaj też: Pierwszy teaser hipersamochodu Peugeota na drogi publiczne
Czytaj też: Peugeot 308 2021 ujawniony, ale to nie model nowej generacji

Kolejny 308 ma ponownie podłożyć podwaliny pod nową erę Peugeota, kiedy to trafi do sprzedaży w 2022 roku po oficjalnym ujawnieniu już w następnym roku. Dzięki zaktualizowanej wersji platformy EMP2, napędzą go zapewne również układy hybrydowe i elektryczne.