WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Peugeot e-LEGEND łączy klasykę z nowoczesnością

Paris Motor Show był idealną dla firmy Peugeot okazją, aby zaprezentować światu swój nowy koncept. Jak zapewne się domyślacie w grę wchodzą nowinki motoryzacyjne, które e-LEGEND łączy ze stylistyką klasycznego samochodu z 1969 roku.

Oczywiście nie mamy tutaj do czynienia z odwzorowaniem 1:1, ale nawet Peugeot nie ukrywał, że model 504 Coupe był inspiracją dla projektantów. Może i nazbyt luźną, ale charakter klasyka został zdecydowanie zachowany. Jednak to nie design, a zaawansowanie techniczne konceptu e-LEGEND powinno nas ciekawić najbardziej. Firma stwierdziła, że ten model będzie tak inteligenty, jak tylko to możliwe. Mowa więc o pełnej autonomiczności, osobistym asystentem z głosem Gillesa Vidala, czy uparcie stosowanym projekcie i-Cokpit. Ten składa się m.in. na ekranach, które w dwóch trybach jazdy wyświetlają drogę albo zmieniają się w centrum rozrywki.

Z kolei napęd na cztery koła zapewniają elektryczne silniki o łącznej mocy 455 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowych sięgającym 800 niutonometrów. Zapewnia to konceptowi e-LEGEND maksymalną prędkość 220 km/h i przyśpieszenie do setki w cztery sekundy. Wszystko to napędza system baterii o pojemności 100 kWh, który ma wystarczać na przejechanie aż 600 kilometrów. Jego ładowanie do 80% ma z kolei trwać około 25 minut. Autonomiczną jazdę dopełniają dwa tryby – „Soft” i „Sharp”, a fani manualnego sterowania dokonają wyboru pomiędzy trybem „Legend” oraz „Boost”.

I.D. Buzz Cargo to elektryczny van przyszłości

Źródło: RoadandTrack