Reklama
aplikuj.pl

Inteligentne oświetlenie w kuchni – czy ma sens?

Akcja partnerska

Kuchnia jest sercem naszego domu i choć z pewnością w każdej rodzinie wygląda to nieco inaczej, powiedzenie to funkcjonuje nie bez kozery. Gdy większość czasu spędzamy w domu, kuchnia często tętni życiem ze zdwojoną siłą, dlatego warto pomyśleć o jej odpowiednim oświetleniu. To idealnie dobrane będzie pomocne nie tylko w przygotowaniu potraw, ale pomoże nam zbudować odpowiednią atmosferę, zarówno na co dzień jak i od święta…

Kuchnia jest najbardziej przyciągającym miejscem w domu. Stanowi centrum rodzinnego życia, ponieważ to właśnie w niej przygotowujemy posiłki i dzielimy się doświadczeniami z pracy. Jest ona oblegana także podczas wyjątkowych spotkań – od bardziej intymnych jak rocznice, poprzez urodziny, aż po domówki, za którymi wszyscy tęsknimy. Kuchnia jest miejscem wiecznej krzątaniny. Warto więc przygotować ją na każdą okazję. Odpowiedni nastrój pomoże nam zbudować inteligentne oświetlenie. Zobaczcie, jaką atmosferę możemy wyczarować z pomocą systemu Philips Hue.

Odpowiednie światło = smaczniejsze potrawy

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej kuchni – zarówno dużej, jak i małej. Bez właściwego oświetlenia blatów kuchennych trudniej będzie nam przygotowywać potrawy. Profesjonalni kucharze doskonale wiedzą, że do gotowania najlepsze jest jasne białe światło o neutralnej temperaturze barwowej. Dobrze również, aby oświetlenie było równomierne i pozbawione refleksów. Dlatego do podświetlenia obszarów zadaniowych w kuchni świetnie sprawdzi się oświetlenie Philips Hue. Jeśli macie już swoje reflektory albo podłużne źródła światła nic straconego – można je wyposażyć w system inteligentnych żarówek Hue. W końcu to czynność prosta jak… wkręcenie żarówki.

Dzięki nim jesteśmy w stanie m.in. odwzorować realne kolory potraw podczas gotowania i przygotować się do posiłku wszystkimi zmysłami. Chcesz zaangażować dzieci w przygotowanie obiadu? Zmieniające się kolory będą dla nich dużą atrakcją i pozwolą na dłużej skupić ich uwagę. Sprawdziłem – działa! Spójrzmy tylko na ten przykład. Tak wygląda światło ciepłe:

A tak zimne:

Pomaluj kuchnię światłem

Kolorowe oświetlenie Philips Hue to też idealny sposób na zaakcentowanie baru lub wyspy kuchennej. Wystarczy, że rozprowadzisz pod blatem lub pod szafkami taśmę LED Philips Hue Lightstrip Plus V4 i wybierzesz w aplikacji jeden z 16 milionów dostępnych kolorów. Nie musisz kuć w ścianach czy podłodze, taśmę przykleisz do dowolnej powierzchni, a następnie można nią sterować przez aplikację Philips Hue Bluetooth lub Philips Hue – po połączeniu z mostkiem.

Pobudzające śniadania, romantyczne kolacje

Na szczególną uwagę zasługuje strefa jadalna w kuchni, która wymaga wszechstronnego oświetlenia. To tu jemy rodzinne obiady, organizujemy romantyczne kolacje i rozmawiamy z dziećmi. Trudno, aby jeden rodzaj światła sprostał wszystkim oczekiwaniom. Dlatego właśnie dobrze nad stołem zamontować LED-y Philips Hue. Wyjątkowego stylu dodadzą również żarówki z kolekcji Hue Filament, w stylu vintage. Po połączeniu ich za pomocą Wi-Fi z mostkiem Hue Bridge oraz aplikacją, możliwości przearanżowania kuchni ogranicza już tylko nasza wyobraźnia.

Szykując śniadanie dla najmłodszych, mogę ustawić jasne, zimne światło, które pomoże im szybciej się obudzić, a mi odwieźć dzieci na czas do szkoły czy przedszkola. Rodzinny obiad lub kolacja – w tym przypadku chętnie korzystam z dostępnych w aplikacji scen np. Zachód słońca lub mogę stworzyć swoją, by zrelaksować się po ciężkim dniu i poczuć przytulną domową atmosferę. Z kolei na wieczór we dwoje mogę pomalować ściany światłem, np. pomarańczowym albo zmienić temperaturę, przyciemniając tony. Wystarcza jedno kliknięcie w aplikacji, aby dostosować przestrzeń do naszych oczekiwań, zmieniających się w zależność od pory dnia czy okazji.

Dzięki możliwości dostosowania światła do nastroju czy do okoliczności spożywania posiłków – śniadania (gdy za oknem jest jeszcze ciemno), rodzinnego obiadu czy kolacji we dwoje – czas spędzany w strefie jadalnej może być jeszcze przyjemniejszy.

Nie tyko oświetlenie

Philips Hue to nie tylko oświetlanie, to system pełen zaskakujących funkcji, które stale odkrywam. Na przykład? Wyposażając dom w system inteligentnego oświetlenia Philips Hue możemy lepiej wykorzystać czas, który poświęcamy na przyrządzanie potraw. W jaki sposób? Wkładam ciasto do piekarnika, ustawiam czasomierz w aplikacji sterującej Philips Hue i wychodzę do gabinetu czy sypialni, gdzie mogę skupić się na czymś zupełnie innym. Kiedy światło w pomieszczeniu zacznie pulsować (połączone z czasomierzem) to sygnał, że ciasto należy z piekarnika wyciągnąć.

Łatwiejsze życie z Philips Hue

Inteligentne oświetlenie Philips Hue jest naprawdę łatwe do montażu. Żarówkę z odpowiednim gwintem wystarczy umieścić w dowolnej lampie i sparować z aplikacją. Daje ona przy tym mnóstwo możliwości personalizacji dosłownie każdego pomieszczenia w domu – także kuchni. Dzięki inteligentnemu oświetleniu nasze mieszkanie może nabierać zupełnie innego charakteru – i to dosłownie co chwilę!

Materiał powstał we współpracy z marką Philips Hue.