Reklama
aplikuj.pl

Kolejna chińska szczepionka na COVID-19 została dopuszczona do użytku

covid-19

Gao Fu, szef chińskiego CDC ogłosił, że tamtejsze organy regulacyjne związane z przemysłem farmaceutycznym dopuściły do użytku kolejną szczepionkę. Jest to piąty chiński preparat, który może być stosowany na terenie tego kraju.

Najnowsza szczepionka została opracowana wspólnie przez Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical i Chińską Akademię Nauk. W październiku zakończyła się pierwsza i druga faza badań klinicznych, a trzecia jest obecnie prowadzona na terenie Uzbekistanu, Pakistanu oraz Indonezji.

Czytaj też: Rozpoczęły się testy szczepionki na COVID-19 na dzieciach
Czytaj też: Szczepienia na COVID-19 potrwają wiele lat. Konieczne będą dawki przypominające?

Co ciekawe, środek jest podawany w formie aż trzech dawek. Odstęp pomiędzy zastrzykami wynosi ok. miesiąca, a jedną z zalet tej szczepionki jest to, że można ją przechowywać w zwykłych chłodniach.

Nie wiadomo, jaką skuteczność ma piąta chińska szczepionka na COVID-19

Niestety, jak na razie nie poznaliśmy dokładnych danych dotyczących skuteczności opisywanego preparatu. Przedstawiciele producenta twierdzą jednak, że tego typu informacje są na bieżąco przekazywane do służb kontrolnych. Wiadomo jednak, że piąta chińska szczepionka na COVID-19 opiera się na rozpoznawaniu białka kolczastego – jest więc pod tym względem podobna do już stosowanych opcji.