Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze automaty paczkowe Allegro prezentują się naprawdę ładnie

W Warszawie i Poznaniu stanęły już pierwsze automaty paczkowe Allegro. Docelowo, do końca roku, ma ich stanąć około 1500. Sprawdźmy, jak się prezentują.

Pierwsze automaty paczkowe Allegro już stanęły

Choć Allegro ściśle współpracuje z InPostem oferując chociażby darmowe dostawy do Paczkomatów w ramach Smarta, to nie przeszkodziło im to w snuciu planów na temat własnych automatów paczkowych. Pierwsze takie urządzenia stanęły już Warszawie przy ulicach Romera, Kabacki Dukt oraz Rejewskiego, a także w Poznaniu na Nowym Rynku. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że urządzenia nie są takie zwyczajne.

Czytaj też: Netflix wprowadza system weryfikacji. Czy to koniec współdzielenia kont?

Właściwie patrząc na automaty paczkowe Allegro, to sama budowa bardzo przypomina Paczkomaty InPost. Mamy większe i mniejsze skrytki, dotykowy ekran z zadaszeniem. Jednak Allegro postawiło na zielony design w motywy roślinne z nienachalną, niewielką nazwą serwisu. Bez żadnych reklam, minimalistycznie i po prostu ładnie. Tak też pozostanie w przyszłości. Dodatkowo urządzenia Allegro docelowo mają zostać obsadzone roślinami (tam, gdzie będzie to możliwe), a w urządzeniu serwis umieści jeszcze czujniki jakości powietrza.

Automaty paczkowe Allegro nie tylko mają ekologiczny design, ale również mają być zasilane przez energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, a do ich zbudowania mają być wykorzystywane materiały pochodzące z recyklingu. Allegro pomyślało nawet nad zmniejszeniem hałasu stosując wyciszane zamki.

Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny „posadziliśmy” już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej. Obok tak podstawowych aspektów, jak bezpieczeństwo lokalizacji i bliskość klientów, bierzemy pod uwagę także względy środowiskowe oraz to, jak urządzenia komponują się z otoczeniem. Ponadto dbamy o to, by osoby z niepełnosprawnościami mogły bez problemu z nich korzystać.

– mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer at Allegro.

Czytaj też: Telewizory Xiaomi Mi TV P1 w atrakcyjnej promocji

To na razie tylko pierwsze takie urządzenia w Polsce. Nowe automaty Allegro jeszcze nie działają, a usługa ma zostać uruchomiona jesienią tego roku. Wiemy jednak, że Allegro planuje postawienie w tym roku łącznie 1500 takich ekologicznych maszyn. Trzeba przyznać, że prezentują się one bardzo ładnie i będziemy czekać na ich start, by przekonać się, jak sprawdzają się w praktyce.