Reklama

Pierwsze informacje na temat karty AMD Radeon PRO V340

AKT - to jednak dwa GPU w 14nm

Radeon PRO V340

AMD wspomniało wprawdzie o nadchodzących Radeonach z serii Instinct podczas swojego wystąpienia na targach Computex, ale nie wdawało się w konkretne modele. Ale od czego mamy przecieki, według których Radeon PRO V340 będzie jednym z przedstawicieli serii.

Slajd z prezentacji został opublikowany po raz pierwszy przez serwis BenchLife, który słynie z trafności swoich doniesień. Zresztą, ujawniony model Radeon Pro V340 odpowiada pierwotnym założeniom  rodziny Instinct, więc jest praktycznie na 99% prawdziwy. Mowa o typowych dla rynku profesjonalnego funkcjach, których po prostu nie można pomylić. W ich skład wchodzi możliwość obsługi do 32 użytkowników, 32 GB pamięci HBM2 czy współdzielone kodowanie H.264 i H.265.

Już sam pokład pamięci wskazuje na dawniej ujawniony procesor graficzny Vega wykonany w 7nm, a brak wyjść wideo oraz wbudowany procesor odpowiadający za bezpieczeństwo dolewają oliwy do „przeciekowego ognia„. Dochodzi do tego nawet wydajność Radeon Pro V340, która została przetestowana w benchmarku GFXBench. Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy bazuje on na pojedynczym GPU, czy może na dwóch niczym Radeon Pro Duo.


AKTUALIZACJA

Wpis ujawniony później w bazie danych sterowników brzmi „AMD Radeon Pro V340 MxGPU„. Wskazuje to jednoznacznie, że jest to jednak podwójna karta graficzna bazująca na dwóch rdzeniach Vega po 16 GB pamięci HBM2 na rdzeń. A więc nie jest to nowy 7nm układ.

Źródło: Videocardz