Reklama

Pierwsze Lamborghini Sian w USA. Obejrzyjcie unboxing

Pierwsze Lamborghini Sian w USA, Lamborghini Sian w USA,

Pewien bogacz z Newport Beach w Kalifornii zamówił dla siebie jedne z 63 wyjątkowych coupe, a TheStradman nagrał to pierwsze Lamborghini Sian w USA podczas jego pierwszych chwil po dostawie.

Lamborghini Sian w USA

Jako pierwsze takie cacko w Stanach Zjednoczonych, ten dokładnie egzemplarz Lamborghini Sian FKP 37 coupe zapisze się na kartach historii marki ze swoim unikalnymi felgami i pomarańczowym lakierze, którego przecinają kabronowe akcenty. Poniżej obejrzycie wyjątkowy unboxing przez dealera Lamborghini Newport Beach.

Czytaj też: Reklama Lamborghini rozgrzewa nasze serca w pandemicznych czasach
Czytaj też: Prawdziwie świąteczne Lamborghini Urus
Czytaj też: Szef Lamborghini oraz Bugatti o silnikach spalinowych

Lamborghini Sian w skrócie

Warto przypomnieć, że Sian, jako pierwszy zelektryfikowany samochód Lamborghini z wykorzystaniem superkondensatora, który dzierży 6,5-litrowy silnik wolnossący V12, który robi największą robotę, zapewniając 785 koni mechanicznych, a więc o całe 15 KM więcej w porównaniu do dotychczasowego najpotężniejszego produkcyjnego Lamborghini.

Czytaj też: Lamborghini SC20 czyli Aventador bez dachu na publiczne drogi
Czytaj też: To ważna wiadomość o następcy Lamborghini Aventador
Czytaj też: 
Słuchawki Lamborghini od Master & Dynamic

Cała ta moc w Sian jest kierowana na koła przez siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów z adaptacyjną charakterystyką zmiany biegów w zależności od trybu jazdy.

Czas przyśpieszenia tego modelu do setki sięga zaledwie 2,8 sekundy, a ta maksymalna została elektronicznie ograniczona do 350 km/h. O ile czas do 100 km/h nie przewyższa modelu SVJ, to w kwestii innych czasów przyśpieszenia jest już szybszy, rozpędzając się z 30 do 60 km/h i 70 do 120 km/h kolejno o 0,2 i 1,2 sekundy krócej.

Cena Sian? Początkowo sięgała 3,6 miliona dolarów, ale zapewne nie zatrzymała się na tylu przy zamówieniach, które umożliwiają klientom szeroką personalizację. Ci zresztą już wszystkie wykupili, choć nie było ich zbyt wiele – plany obejmują stworzenie zaledwie 63 coupe i 19 roadster.