Reklama
aplikuj.pl

Wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji Xiaomi Mix 5

Premiera Xiaomi Mix 4, specyfikacja Xiaomi Mix 4, cena Xiaomi Mix 4, Xiaomi Mix 4, Mix 4
Xiaomi MIX 4

Premierę Xiaomi 12 mamy za sobą, czas więc na kolejnego flagowca, tym razem z serii Mix, czyli tej w której producent lubi eksperymentować. Oficjalnie na temat Xiaomi Mix 5 nie wiemy nic, ale przecieki już nam zdradzają pierwsze szczegóły.

Seria Mix od początku była wyjątkowa. Xiaomi przemycało w niej nowinki technologiczne, taki jak chociażby ładowanie 120W czy kamera do selfie umieszczona pod ekranem. Spodziewamy się więc, że nie inaczej będzie w Mix 5, nad którym podobno prace już trwają.

Co może zaoferować Xiaomi Mix 5?

Nowe plotki potwierdzają jedne z pierwszych doniesień na temat tego smartfona, a mianowicie obecność na pokładzie technologii HyperCharge, która pozwoli na ładowanie urządzenia z mocą 200 W. W połączeniu z rzekomą baterią o pojemności 5000 lub 6000 W, dałoby to naprawdę świetny pod względem czasu pracy smartfon. Jeśli chodzi o procesor, tutaj przecieki wskazują na Snapdragon 8 Gen 1, co raczej nikogo nie powinno dziwić.

Wyświetlacz AMOLED w Xiaomi Mix 5 ma mieć przekątną 6,81 cala, rozdzielczość 2K i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Nowy przedstawiciel tej serii ma zachwycić nas możliwościami aparatu. Z przodu może znaleźć się kamerka do selfie, także umieszczona pod wyświetlaczem, za to z tyłu – jednostka główna 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 40 Mpix i teleobiektyw 13 Mpix. Mówi się o możliwości wykonywania zdjęć z 200-krotnym zoomem optycznym, a także dodatkowym trybie umożliwiającym robienie zdjęć z wykorzystaniem całej mocy procesora.

Oczywiście należy pamiętać, że nadal są to jedynie plotki, więc nie ma co się na nich opierać. Na razie pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia w tej sprawie, bo na oficjalne wieści jest raczej zbyt wcześnie.