Reklama

Powstały pierwsze tak wydajne i pojemne DDR5. Są dostępne w wersji SODIMM i UDIMM

Sk hynix, pierwsze tak wydajne i pojemne DDR5

Firma SK hynix poinformowała o dostępności w swojej ofercie wyjątkowych modułów pamięci operacynej nowej generacji zarówno dla urządzeń stacjonarnych (w formie SODIMM), jak i mobilnych (UDIMM). To pierwsze tak wydajne i pojemne DDR5.

Sk hynix pokazało pierwsze tak wydajne i pojemne DDR5

SK hynix zaczęło już rozsyłać do swoich klientów pierwsze moduły DDR5-6400 o pojemności 32 GB, będące pierwszymi takimi na rynku. Oferują więc nie tylko wysoką wydajność przez transfer rzędu 6400 MB/s, ale też pojemność, bo nawet jedna 32-GB kość wystarczy z nawiązką do tego, aby spełnić wymogi większości aplikacji i środowisk nieprofesjonalnych. Ceny i rzeczywista dostępność dla klientów końcowych to obecnie wielka tajemnica.

Czytaj też: Francja ma problem. Tamtejsze elektrownie jądrowe doświadczyły szeregu awarii

Warto też wspomnieć, że w niedawnym ogłoszeniu firmy znalazła się wzmianka o planie wprowadzenia różnych wersji bardziej zaawansowanych modułów DDR5 z układami opartymi na 10-nano-klasie 5 generacji (1b) w pierwszej połowie przyszłego roku. W tym ruchu SK hynix wprowadzi do linii produkcyjnych DRAM proces EUV, który zmniejszy zużycie energii, a na dodatek zwiększy wydajność.