Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy elektryczny pojazd Bugatti nieco rozczarowuje, bo to… hulajnoga

Pierwszy elektryczny pojazd Bugatti, elektryczna hulajnoga, hulajnoga Bugatti

Chociaż możemy mieć pewność, że elektrycznego Bugatti z krwi i kości doczekamy się prędzej, czy później, to już teraz możemy podejrzeć ten wyjątkowy, bo pierwszy elektryczny pojazd Bugatti. Nie jest to wprawdzie wyczekiwany hipersamochód, a elektryczna hulajnoga, ale i tak jest na czym zawiesić oko.

Elektryczna hulajnoga o nieznanej nazwie (Bugatti eScooter?) zadebiutowała, jako ten wyjątkowy pierwszy elektryczny pojazd Bugatti

Prace nad tym jednośladem Bugatti realizowało razem z firmą Bytech International i tak też powstała 15,8-kilogramowa hulajnoga, która swoją niską wagę zawdzięcza ramie ze stopu magnezu. Dodatkowo producent chwali się, że jest ona zarówno „aerodynamiczna, jak również funkcjonalna”, choć na wysoką wydajność godną torów wyścigowych nie liczcie.

Elektryczna hulajnoga Bugatti łączy 700-watowy silnik elektryczny z akumulatorem 36V/10Ah, co zapewnia z jednej strony prędkość maksymalną rzędu 30 km/h, a z drugiej zasięg do 35 km na jednym ładowaniu. To trwa około 4 godzin w połączeniu ze standardowym gniazdkiem sieciowym.

Czytaj też: Zainteresowanie akumulatorowymi lokomotywami Wabtec FLXdrive rośnie

Chociaż ceny i dostępności nie znamy, Bugatti dostarczyło dokładne zdjęcia, ujawniające zarówno ciekawą ramę, jak i również zintegrowane oświetlenie, które z tyłu wyświetla nawet logo EB na ziemi. Do tego dochodzą kierunkowskazy, czy ekran LED na kierownicy.