Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy gramofon Ikea od prawie pół wieku. Co wiemy o Obegränsad?

Podczas tegorocznej imprezy Milan Design Week firma Ikea ogłosiła współprace ze Swedish House Mafia, która miała na celu opracowanie nowej linii produktów z myślą o muzyce. W ramach rodziny Obegränsad na rynek wpadnie pierwszy gramofon Ikea od prawie pięciu dekad, bo 49 lat.

W ramach Obegränsad Ikea wrzuci na rynek swój pierwszy gramofon od ponad pół wieku.

Kolekcja Obegränsad ma trafić na półki sklepowe Ikea jesienią na półkuli północnej i początkowo obejmie trzy nowe produkty – biurko, fotel oraz właśnie gramofon. Wielu szczegółów na ten temat nie znamy, ale te sprzęty mają być skierowane do „tych, którzy mają ograniczony budżet, ale nieograniczoną kreatywność”.

Ikea swój ostatni gramofon sprzedawała w 1973 roku, więc do dziś minie prawie pół wieku. Na zdjęciach widzimy, że ten gramofon składa się z pudełkowatej matowo-czarnej podstawy z podstawą tłumiącą drgania i grubymi przełącznikami z przodu, które służą do włączania i wyłączania gramofonu oraz wyboru prędkości obrotowej 45 lub 33 obrotów.

Czytaj też: Największa morska pływająca farma wiatrowa w Norwegii zasili sprzęt do produkcji ropy i gazu

Górne ramię gramofonu jest z kolei zakończone nieokreśloną wkładką Audio Technica, która może być wymieniona przez klienta na życzenie. Idąc dalej, wbudowany w gramofon przedwzmacniacz oraz porty RCA po lewej stronie umożliwia podłączenie standardowych głośników lub bardziej zaawansowanego wzmacniacza hi-fi, a system może również bezprzewodowo przesyłać sygnał do głośników Bluetooth. Zasilanie jest realizowane poprzez przewód USB.