Pierwszy hybrydowy model Dacia wyprze z rynku minivana Lodgy

Dacia Lodgy, hybrydowa Dacia, minivan Dacia Lodgy

Coraz popularniejsze na rynku SUVy sprawiły, że minivany, a więc i nadwozia typu MPV znacząco straciły na popularności. Dlatego też Lodgy umrze, a na jego miejscu zjawi się pierwszy hybrydowy model Dacia, jako 7-miejscowy SUV.

Koniec dla Dacia Lodgy wcale nie taki smutny

Ten rumuński producent samochodów ma teraz plan uśmiercenia produkowanego od 2012 roku minivana Lodgy. Dla Dacii, która szczyci się prostymi i niezawodnymi pojazdami, 7-miejscowy SUV wyróżni się w jej ofercie i to podwójnie, bo będzie to również pierwsza hybryda Dacii z podstawami w Sandero.

Czytaj też: Dacia Spring Electric debiutuje. To może być najtańszy elektryczny samochód w Europie
Czytaj teżCzy doczekamy się hybrydowych modeli Genesis?
Czytaj też: 
Volkswagen ID.5 wyszpiegowany. Spójrzcie na kolejny elektryczny samochód firmy

Wraz z nowym zespołem napędowym nowy hybrydowy SUV otrzyma również niezliczone funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne hamowanie awaryjne, czujniki martwego pola, asystent ruszania pod górę, elektryczny hamulec postojowy i wiele innych.

Largus

Czytaj teżZapowiedź elektrycznej Dacia Spring i konceptu Renaulta
Czytaj też: 
Oto nowa Dacia Sandero i Logan na 2021 rok
Czytaj też: 
Tajemnica kamuflażu. Dlaczego firmy ukrywają prototypy samochodów w testach?

Pod maską znajdzie się 1,6-litrowy silnik hybrydowy o mocy około 140 koni mechanicznych. Ten układ napędowy będzie wyposażony w mniej skomplikowany układ hybrydowy, który pozwoli obniżyć koszty za cenę m.in. braku odzyskiwania energii podczas hamowania. Szczegóły o nim poznamy w połowie 2021 roku, kiedy to ma mieć miejsce jego debiut.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News