Reklama

Po raz pierwszy od osiemnastu lat powstaną nowe, telewizyjne odcinki Dragon Ball

Kiedy w 1997 roku skończył się ostatni odcinek Dragon Ball GT, fani nie mieli pojęcia, że upłynie wiele lat zanim seria ta powróci na ekrany telewizorów. Musiało upłynąć osiemnaście lat aby kolejna odsłona uszczęśliwiła fanów tej niezwykle popularnej kreskówki.

Według japońskiego magazynu poświęconego grom video, Famitsu, fabułą zajmie się twórca Dragon Ball, Akira Toriyama, co na pewno zapewni wysoki poziom anime. Chronologicznie historia będzie umieszczona po pokonaniu jednego z najpotężniejszych przeciwników Goku – Majin Buu, kiedy na świecie w końcu zapanował pokój. Okazuje się, że nie na długo…

Nowa seria będzie nazywać się w oryginale Dragon Ball Chou. „Chou” (超) oznacza coś „super”, „hiper”, „ultra”. Tytuł ten dobrze pasuje do przedstawionego świata, gdyż słowo to jest tam bardzo często używane, chociażby w celu ubarwienia wielu nazw – np. jednego z najpotężniejszych ataków energetycznych, potężnego antagonisty, lub nawet nazwy piosenki otwierającej jeden z seriali.

Nie wiadomo jeszcze ile będzie trwać produkcja nowych odcinków i kiedy będzie można je obejrzeć. Miejmy nadzieję, że wkrótce.

1228549027569962536
Pierwsza zapowiedź i odsłona nazwy serii.

[źródło: kotaku.com]